Začiatok konca

Autor: Peter Biroščák | 26.3.2014 o 14:45 | (upravené 26.3.2014 o 19:17) Karma článku: 21,04 | Prečítané:  322x

V sobotu na "nás" zodpovedných občanov čaká druhé kolo prezidentských volieb. Preto poďme voliť a dajme najavo svoj názor, alebo potom držme huby a krok.

Musím sa priznať, že moc ma ani neprekvapuje posledné dianie na slovenskej politickej scéne. Prezliekanie kabátov a pretvárka je hlavným mottom väčšiny slovenských "vyslúžilých politikov" už roky, riťolezectvo je oceňované finančnými stimulmi, daňovými úľavami a zákazkami na objednávku. Mnoho špinavosti a zneužívania štátnych orgánov v prospech nominanta štátostrany, ktorého meno sa nehovorí, sa len podpisuje pod súčasnú politickú úroveň vládnej strany.

Je absurdné, keď v predvolebnej diskusii sa kandidát snaží na otázky odpovedať otázkou, srší aroganciou a bezostichu povie, že ON pozná slovenský národ a každodenné problémy, čo ho trápia. Tento nominat tak maximálne pozná právne dôsledky, ktoré ho za jeho rozhodnutia skôr či neskôr môžu dobehnúť a snaží sa újsť pred spravodlivosťou na teplé miestečko s bonusom akým je trestnoprávna imunita. Tento nominat si je plne vedomý, že kamaráti nebudú stále na pomoci a musí sa chudák spoľahnúť sám na seba.

Po prvom kole a výsledku pána Prochádzu som bol dosť skeptický voči kandidátom druhého kola, ale hlavne voči súdruhovi a nominantovi štátostrany. Od momentu vlády tohto pána mám pocit, že štátne úrady tu niesú pre ľudí, ale len pre horných 10 000. Zaiste má aj pán Kiska svoje slabiny a jeho názory mi nie vždy sedia s mojimi, no treba uznať, že tento pán je hlasom ľudu - skutočným nezávislým kandidátom. Chápem, že si nahonobil majetok nie príliš vábivým odvetvím, ale kto je bez hriechu nech prvý hodí doňho kameň! Myslím si, že v oblasti zahraničnej politiky nie je lepší začiatok, ako prísť do spoločnosti "opočúvaných tvárí" vo vzore neznámeho - stranícky neviazaného prezidenta.

Sobota sa blíži a je to deň kedy súdruhovi nominantovi môžeme dopriať začiatok jeho konca, preto zmobilizujme svoje sily a zvoľme si slušného prezidenta, nominavaného nie stranou ale ľuďmi, ktorý po zvolení nebude hájiť záujmy súdruhov v štátostrane, ale záujmy ľudu a budeme môcť byť naňho hrdý. Ľudia dajme hlas Andrejovi Kiskovi, dajme hlas pravde a postoju a nie ilúzii o istotách.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Ako sa môže Andrej Danko stať premiérom

Danko je ako generátor náhodných slov nevyspytateľný.

EKONOMIKA

Štátne mapy za milióny Únia nežiadala, vymyslelo si ich Slovensko

Projekt bol schválený na Slovensku skôr, ako o ňom hovorila Únia.

TECH

Čili papričky môžu ľuďom predlžovať život

Štúdia naznačuje, že červené čili znižuje úmrtnosť.


Už ste čítali?